ליבה

רוב המתאמנים בחדר כושר עובדים על פיתוח ועיצוב של שרירים ספציפיים: אימון בטן בראש הרשימה, השריר הדו־ראשי הזרועי וחזה. הבעיה היא שאימון מסוג זה מזניח את השרירים העמוקים המייצבים את הגוף, וכתוצאה מכך לא מעט מתאמנים סובלים מבעיות בגב התחתון ומפריצות דיסק. כדי להימנע מהן ולחזק באמת את הגוף, חייבים גם לעבוד נכון וגם לאמן את שרירי הליבה. כאן נכנס אימון ה Core/

חשוב לזכור שעבודה עמוקה היא הבסיס לגוף חזק, ומחייבת שליטה, שמירה ומודעות לקווי הגוף – כתפיים, צלעות ועצמות האגן.

שרירי הליבה הם שרירי הבטן העמוקים (רחב־בטני, קרקעית האגן), שרירי הגב העמוקים (מייצבי הגו ועמוד השדרה) ושרירי העכוז ומהווים למעשה את מרכז הגוף.

שרירי הליבה נמצאים במרכז הגוף, והם השרירים הפנימיים והעמוקים ביותר של הבטן והגב, הם מייצבים את הגוף ועוזרים לתנועתיות שלו. באימוני הליבה נאמן בעיקר את שרירי הבטן, שרירי זוקפי הגב ושרירי רצפת האגן. אלו הם שרירים הפועלים נגד כוח הכבידה ומייצבים את עמוד השדרה.
אזור הבטן הוא האזור היחיד בגוף שאינו נתמך ומוגן על ידי עצמות, אלא על ידי שרירים בלבד, וזאת כדי שנוכל לנוע בחופשיות.

מהם אימוני שרירי הליבה ובמה הם שונים מאימון רגיל?

אימוני הליבה הם אימוני עיצוב, בהם תרגילי כושר משלבים פרמטרים של שיווי משקל, כוח, גמישות וקואורדינציה. העבודה היא במנחים בהם שיווי משקל מאותגר יותר מאימון כושר רגיל. התרגול מצריך ריכוז ומעורר מודעות גופנית גבוהה.

במה תורם אימון הליבה (core)?

  1. שיווי משקל ויציבה נכונה.
  2. מניעה וטיפול בכאבי גב תחתון ופריצות דיסק.
  3. תמיכה שרירית בעמוד השדרה וייצובו.
  4. השטחת הבטן וצמצום היקפים.
  5. הגנה על האיברים הפנימיים.
  6. יצירת איזון שרירים נכון.

PILATES

בואו להרגיש ארוכים, יציבים ומוארכים. פילאטיס נפוץ בשנים האחרונות כאימון העובד על שרירי הליבה, עיצוב וחיטוב הגוף, סיבולת שרירים ושיווי משקל. האימון משלב כוח וגמישות.
כולם צריכים בסיס יציב, וגם אתם.

INTEGRATIVE YOGA

שילוב בין סטאטי ודינאמי, בין דיוק ושהייה לזרימה ולתנועה.
יוגה שמתאימה לרמת מתחילים, למי שמתרגל כבר ורוצה להעמיק באליימנט וגם למי שמעולם לא תרגל ורוצה להתחיל. באיינגר נהוג להשתמש באבזרי תרגול כמו רצועות, קוביות עץ, כריות ועוד.
נמסטה.

PILATES BARRE

פילאטיס בר הוא אימון השואב השראה מתרגילי הבלט והפילאטיס ומטרתו להאריך ולעצב את הגוף, עם דגש מיוחד על הירכיים, זרועות ובטן. הפילאטיס שייך לחיזוק שרירי הליבה ונותן מענה לכל הבלרינות שחיות בתוככם. תתכנו להעלות דופק ולהזיע.

SURFSET BALANCE

קחו פילאטיס קחו יוגה ושימו את כל זה על גלשן. מה יצא לכם? בדיוק זה. אימון ששם דגש על יציבה באמצעות משחקי שיווי משקל איטיים ועם דגש על נשימה. תתכוננו ל50 דקות שיהפכו את שרירי הליבה שלכם למשהו שאפשר לבנות עליו.

BODY MOVEMENT

ביקשתם אימון מתיחות ושרירי ליבה? קיבלתם אותו בבוסט סטייל.
אימון שמורכב מתרגילים ורצפי תנועה מעולם אומנויות הלחימה ועולמות הבאלאנס. אימון מעולה לעבודה על יציבות, כוח וגמישות.
אז עד כמה אתם מנצלים את פוטנציאל התנועה שלכם?

סיקרנתם אותי, בואו נתקדם

תודה, קיבלנו את הפרטים
כבר מתקשרים!